FLORA VE FAUNA

Puhu kuşlarının seslerinin duyulduğu Miamai Butik Otel’in bahçesindeki incir, badem, mandalina, dut ve çam ağaçlarının gölgesi altında rüzgarın serinletici etkisi yaz akşamlarına keyif katıyor.

BOZBURUN’UN TARİHİ
Karya’nın en eşsiz güzelliklerinden Bozburun, antik çağlarda Tymnus adıyla anılmaktaydı. Tymnus kalıntıları bugün ayakta durmasa da, orada bulunan kitabeler günümüze ulaştı.
BOZBURUN GULETİ
Bozburun, gulet adı verilen geleneksel iki ya da üç direkli ahşap yelkenli yatlarıyla meşhur bir belde. Gulet kelimesinin kökeni Akdeniz’de çok kullanılan bir ticaret ve balıkçılık teknesi olan İtalyanca guletta kelimesinden geliyor.
YELKEN AÇIN
Mavi yolculuk... Ege sularına yelken açarak muhteşem bir tatil deneyimi yaşayın! Ege’nin irili ufaklı koyları, burunları ve denizden görülebilen antik kalıntılarla kaplı kıyılarını keşfe çıkın.. Tekne veya gulet ile mavi tura çıkmak isterseniz lütfen bize yazın:
concierge@miamaiotel.com

BOZBURUN: MAVİYE KAÇIŞ

Bozburun Limanı’ndan çıkıp Söğüt Adası’nı geçtiğinizde Söğüt Koyu’na varıyorsunuz. Limanın doğusundaki Saranda Köyü’nün olduğu yerde, antik çağlarda Tyssonos adlı bir yerleşim vardı. İki buçuk deniz mili ötedeki Karaburun’u geçtiğinizde ise, Bozukkale’ye ulaşıyorsunuz. Burada çapa atarak öğle yemeği arası verebilir, antik Loryma kentinin kalıntılarını görebilirsiniz.


BOZBURUN’A TEKNEYLE ULAŞIM

Bozburun Koyu’na Dirsek’ten gelirseniz, Agil Burnu’nu geçerek Atabol Burnu’na vardığınızda dikkat edin, çünkü bu bölge son derece kayalıktır. Burayı dikkatlice geçtikten sonra, Bozburun (Sombeki) Körfezi’ne girin. Kızılada ve Zeytin Ada’yı geçerek Kiseli Adası’nı iskele tarafında bıraktığınızda, Bozburun Limanı’na ulaşırsınız. Kızılada’nın hemen doğusu ve Kiseli Adası’nın güneybatı tarafı, çapa atmak için uygun yerler arasında.